Bal

Bu yıl kendi üretimimiz olan bal çiçek balıdır. İçeriğinde çeşitli orman ve çayır çiçekleri ile kanola ve ayçiçeği özleri yoğunluktadır. Yerinde görerek kara kovan, petek ya da süzme bal satın alabilirsiniz. Arılar bal üretimi için kesinlikle doğal olmayan yollarla beslenmemektedir. Ayrıca kesinlikle başka bir katkı maddesi bala karıştırılmamaktadır.

Karakovan Bal

Daha önce de belirttiğimiz üzere arılar doğal yollarla beslenmektedir. Talep edildiği takdirde bazı kovanlara sadece özel karakovan çerçeveleri yerleştirilmektedir. Sezon sonunda (Ağustos Ayı) bu çerçeveler talep edilen müşteriye verilmektedir. Bu tür bal petekli bir baldır ve tamamen arıların ürettiği bir petek ve baldan oluşmaktadır.

Petek Bal

Petek ballarımız yine talebe göre ayrılmaktadır. Kovanlarda arılara verilen hafif petek şekli verilmiş balmumlu çerçeveleri arıların kabartması ve bal ile doldurması sonucu oluşmaktadır.

Süzme Bal

Petek bal çerçevelerinin süzülmesi  ile edilen baldır.

Diğer Bal Türleri

Ülkemizde yetişen diğer bal türleri olan yayla, çam, kestane vb. bal çeşitleri talebe göre güvenilir diğer arıcılardan temin edilebilmektedir.